Hakkımızda

OTA Sağlık Grubu’nun ismi “otamak” kelimesinden gelmektedir. “Otamak” bitkinin yaprak veya köklerini kullanarak var olan hastalığı iyileştirmek, tedavi etmek demektir.

Vizyon
• Sunduğumuz hizmetin bilimselliği ve kalitesi ile ilklerin içinde yer almak
• Uluslararası alanda tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki uygulamaları takip ederek tıbbın gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sağlık kuruluşu olmak
• Mükemmeliyet odaklı, güvenilir, sağlıklı yaşam ortağı olmak.

Misyon
• Koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini topluma ileri düzeyde, kaliteli ve ekonomik açıdan ulaşılabilir koşullarda sunmak,
• Uzmanlaştığımız tüm sağlık hizmetlerinde tıbbın ulaştığı en üst düzeyde, güvenilir, hasta odaklı, hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan, hasta haklarına saygılı ve kendini sürekli geliştiren öncü bir kuruluş olmak.

Değerlerimiz
• Dürüstlük
• Liderlik
• Takım çalışması
• Hasta ve çalışan memnuniyeti
• Mükemmellik
• Kalite

OTA&Jinemed Hastanesi:

OTA Sağlık Grubu’nun temelleri 1993 senesinde OTA Tıp Merkezi’nin kurulmasıyla birlikte atılır. OTA Tıp Merkezi, ayakta teşhis ve tedavi hizmeti vermek amacıyla dört branşla birlikte (Dahiliye, Kadın Hastalıkları, Çocuk Hastalıkları ve Göz Hastalıkları) 1993 senesinde kurulur. Birkaç doktorun bir araya gelerek oluşturduğu tıp merkezi, zamanla çalışan kadrosunu büyüterek tüm branşlarda hizmet vermeye başlar. SGK ve özel sigorta anlaşmaları yaparak hasta sayısını her geçen gün artıran tıp merkezimiz, 2013 senesinde Beşiktaş’ın diğer bir saygın sağlık kuruluşu olan Jinemed Hastanesi ile güçlerini birleştirerek “OTA & Jinemed Hastanesi” adı altında hizmet vermeye başlamıştır. Koruyucu Hekimlik uygulamaları ve konforlu hastanesi ile “Kanıta Dayalı Tıp” felsefesini ilke edinerek, hasta memnuniyeti odaklı çalışan, sektöründe öncü uygulamalar geliştirmiş OTA&Jinemed Hastanesi, bu birleşme ile toplumun her kesiminden hastayı yüksek kalitede sağlık hizmeti ile buluşturmayı hedeflemektedir. Hastanemizde, uzman doktorlarımız, profesyonel ekibimiz ve modern tanı yöntemlerimiz ile sağlığınızı sizin kadar önemseyen bir hizmet felsefesi taşımaktadır. Bu felsefe doğrultusunda sizlere sunduğumuz tüm hizmetler, uluslararası alanda kabul görmüş sağlıklı ve güvenilir yöntemleri içermektedir. SGK (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) ve tüm Özel Sağlık Sigortaları ile anlaşmamız bulunmaktadır.

OTA Estetik Polikliniği:

OTA Tıp Merkezi içerisinde obezite üzerine kurulu küçük bir birim iken 1996 senesinde ayrı bir binada OTA Güzellik Merkezi isminde hizmet verilmeye başlanır. OTA Güzellik Merkezi, kendi alanında birçok hizmete öncülük yapmıştır. Bu ilklere örnek olarak; selülitlerin görüntülenmesinde kullanılan ilk ultrason, doz diyet uygulamasıyla hazır diyet yemeklerini başlatan ilk firma.
Merkezimizde dermatolog doktor, medikal estetik uzmanları, diyetisyenler, estetisyenler ve spor hocaları çalışmakta olup estetik ve güzellik konularında sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlamış bulunuyoruz. Estetik ve güzellikle ilgili tüm dallarda hizmet veren kurumumuzda, hem içinizdeki güzelliği ortaya çıkarmanıza yarayacak etkili çözümler, hem de işlem sonrası günlük yaşantınıza hemen dönebileceğiniz uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Son teknoloji cihazlarımızla, sağlık ve güzellik alanındaki en son trendleri takip edip size en uygun çözümlerle gelmeyi birincil hedefimiz haline getirmiş bulunmaktayız.

OTA Medical Travel:
OTA Sağlık Grubu’nun son üyesi olan OTA Medical Travel ile uluslararası sağlık turizmine Ağustos 2014’te başlamış bulunuyoruz. Orta Doğu, Balkan ve Avrupa ülkelerinden getirdiğimiz hastalara en kaliteli hizmeti, en uygun fiyata ve konforlu bir süreç içerisinde sunmayı hedeflemekteyiz.

Tarihçe

1993

OTA Tıp Merkezi, dört branşla birlikte hizmet vermeye başlar. (Dahiliye, Kadın Hastalıkları, Çocuk Hastalıkları, Göz Bölümü)

1996

OTA Güzellik Merkezi, OTA Tıp Merkezi bünyesinden ayrılır. Farklı bir binada, yeni bir kurum olarak iki diyetisyen ve iki doktor (Aile Hekimi ve Cildiye Doktoru) kadrosuyla hizmet vermeye başlar.

1999

OTA Güzellik Merkezi, Türkiye’de birçok konuda öncülük yapmış bir merkezdir. Selülitlerin görüntülenmesinde kullanılan ultrason bu ilklerden biridir. Kısa sürede, “obezite” denince akla gelen ilk firmalardan biri haline gelmiştir.

2002

OTA Güzellik Merkezi, Doz Diyet kavramını başlatarak Türkiye’de zayıflama süreçlerine farklı bir yaklaşım getirmiştir. Doz menü ile hazır diyet yemeklerini ilk çıkaran firma olmuştur.

2003

OTA Tıp Merkezi, tüm özel sağlık sigortaları, vakıf ve banka anlaşmalarını tamamlar. Bunun yanı sıra, birçok büyük firmanın yurtdışı check-up’larına bakmaya başlar.

2004

OTA Tıp Merkezi tüm branşlarında SGK anlaşmasını yapar. Tüm sağlık raporlarını vermeye başlar.

2010

Sağlık Bakanlığı’nın Sağlıkta Dönüşüm Projesi sonucunda Ota Güzellik Merkezi’nin ismi Ota Poliklinik olarak değişir.

2013

OTA Tıp Merkezi Fulya Jinemed Hastanesi’ne %50 ortak olarak tüm çalışan kadrosuyla hastaneye taşınır. Böylelikle, Mayıs 2013’den itibaren OTA&Jinemed Hastanesi adı altında hizmet vermeye başlar.

2014

OTA Sağlık Grubu, Orta doğu, Avrupa ve Balkan bölgesinden hasta getirerek OTA Medical Travel adı altında sağlık turizmi sektörüne adım atar. Böylelikle, bünyesine üçüncü bir kurum ekleyerek daha güçlü bir grup olarak yoluna devam eder.